Forside
Kundecenter
Sitemap
NYHEDER

 03.03.2010 
Pressemeddelelse: ConCor og Politikens Lokalaviser i portalsamarbejde
 15.01.2010 
ClubPeople og Sport One Danmark i strategisk samarbejde
 03.03.2009 
Pressemeddelelse: ClubPeople.com - Den nye portal til klubber og foreninger
 22.09.2008 
ConCor A/S er Gazelle og blandt Danmarks vækstelite
 22.04.2008 
ConCor A/S tilbyder nu grafisk design og Navision
 25.03.2008 
ConCor sponsor for badmintonhold
 14.02.2008 
Se driftsmeddelelser i Kundecentret
 13.02.2008 
ConCor lancerer nyt website på Intersite CMS
 28.11.2007 
ConCor A/S flytter til nyt domicil
 23.08.2007 
Nyhedsbrev 23. august 2007: Få flere besøgende (nr. 2)
 30.03.2007 
Nyhedsbrev 30. marts 2007: Hvordan får jeg flere besøgende til min hjemmeside? (nr. 1)
Pressemeddelelse: ClubPeople.com - Den nye portal til klubber og foreninger 03.03.2009


Den 1. marts 2009 gik ClubPeople.com i luften med ambitionen om at blive verdens største portal for alle der er involveret i en klub eller forening. Og det er gratis.

ClubPeople er et søster-selskab til ConCor A/S.

ClubPeople vil lette arbejdet i alverdens klubber og foreninger. I alle klubber og foreninger udføres et stort - og ofte frivilligt - stykke arbejde af engagerede personer, der med en fantastisk indsats får klub- og foreningsaktiviteterne organiseret og ført ud i livet. Det er denne gruppe af mennesker ClubPeople vil understøtte gennem en portal, der løbende udvides med nye og spændende værktøjer. Værktøjer der skal lette administrationen og give medlemmerne et suverænt overblik over alle aktiviteter i klubben eller foreningen.

På ClubPeople er det muligt for den klub- eller foreningsansvarlige (klubadministratoren) at bygge sin klub- eller foreningsorganisation præcist som den ser ud i virkeligheden. Klubadministratoren får et fantastisk medlemsoverblik, kan oprette medlemslister, administrere turneringer, generalforsamlinger, fester osv., publicere nyheder og udsende nyhedsbreve (samt indarbejde egne sponsormeddelelser i nyhedsbrevene), kommunikere til medlemmer, grupper under klubben eller hele klubben, give klubbens medlemmer adgang til en fælles opslagstavle, få et fælles billedarkiv til sin klub eller forening og meget andet.

Og så arbejdes der allerede nu på en lang række nye klubværktøjer, der skal lette arbejdet for alle der arbejder i klubber og foreninger.

Medlemmerne af klubberne har også en række muligheder, såsom at blive venner, skrive beskeder sammen, lave billedalbum, oprette og tilmelde sig til events og meget andet.

ClubPeople vil med andre ord være det foretrukne mødested for alle, der er tilknyttet en klub eller forening gennem konstant udvikling af stærke og professionelle værktøjer.

ClubPeople findes fra start i en dansk og engelsk version og flere sprog er på vej.

Besøg ClubPeople på www.ClubPeople.com

Historie
ClubPeople er etableret i 2008 af 5 erfarne partnere, der hver for sig har arbejdet med nogle af Danmarks mest kendte og populære portaler og som alle har været aktive som frivillige i enten klub- eller foreningsarbejdet.

ConCor A/S  |  Kirkebjerg Allé 84  |  2605 Brøndby  |  4347 0014  |  Generelt: info@concor.dk | Teknisk: support@concor.dk | Salg og Regninger: salg@concor.dk